Bir oyun ilk kez bu rekor sürede 800 milyon dolara ulaştı . Yaklaşık 7, 5 milyon Euro olan 800 milyon dolar ciroya ulaşmak sadece 110 gün sürdü. Sadece üç buçuk ayda neredeyse 8 milyon avro kazandığınızı hayal edin … bu çılgınca.

En yakın oyun, Kasım 2012’de ilk 800 milyon $ ‘ını alan, ancak Nintendo oyunundan 2.3 kat daha uzun süren Candy Crush Saga. Pokémon GO, ilk 600 milyon doları aldığında haberlerde yer aldı ve bu 100 gün bile sürmedi, toplam 2 ila 3 ay sürdü. Yine bu rakam diğer oyunlardan 2, 5 kat daha hızlı elde edildi.

Resimde gördüğümüz gibi, Pokémon GO Clash of Clans gibi ünlü oyunlardan neredeyse beş kat daha az aldı . İstatistikler elbette hem Play Store verilerini hem de App Store verilerini bir araya getirir.

Rakamlar bunu destekliyor: Pokémon Go, körüklerini kaybetmesine rağmen henüz ölmedi . Çok fazla taraftar kaybetmiş olabilirsiniz, ancak hala oyuna para harcamaya devam eden sadık oyuncular var. Oyun istatistiklerinin eğilimi azaldığı için çok kötü, ancak farklı teklifler ve etkinlikler sayesinde hayatta kalıyorlar.

Cadılar Bayramı, Noel ya da oyunun bir geri tepme geçirdiği yeni Pokémon’u içeren güncellemelerdi – izole ribauntlar oldukları için, çünkü etkinlik sona erdiğinde karlar doğal noktalarına geri dönüyorlar. Birçok kullanıcıyı kaybetmiş olabilirsiniz ve kullanıcılar daha az oynarlar, ancak 60 günden daha kısa sürede 500 milyon kez indirilmiş olması, tam bir kayıt olduğu için yadsınamaz.Source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>